17. října 2016 se v sídle ESÚS NOVUM konalo první zasedání pracovní skupiny doprava.
17. října 2016 se v sídle ESÚS NOVUM konalo první zasedání pracovní skupiny doprava.

2016-10-18 17. října 2016 se v sídle ESÚS NOVUM konalo první zasedání pracovní skupiny doprava. Tohoto zasedání se zúčastnili Agnieszka Zakęś – zástupce ředitele Odboru infrastruktury Maršálkovského

17. října 2016 se v sídle ESÚS NOVUM konalo první zasedání pracovní skupiny doprava. Tohoto zasedání se zúčastnili Agnieszka Zakęś – zástupce ředitele Odboru infrastruktury Maršálkovského úřadu Dolnoslezského vojvodství, Pavel Hečko – místostarosta města Meziměstí, Pavel Krupa – Krajský úřad Olomouckého kraje, odbor dopravy a silničního hospodářství, Piotr Marchewka – uvolněný člen rady Okresu Kłodzko, Vladimír Petera – Krajský úřad Libereckého kraje, odbor dopravy, Jerzy Zieliński – tajemník města Bolesławiec společně s představiteli ESÚS NOVUM, ředitelem Bartoszem Bartniczakem a Justyna Sawicka.
Jednání zahájil ředitel Seskupení, představil ESÚS NOVUM, jeho historii a současnou činnost. Poté se představili všichni členové pracovní skupiny a také představili organizace, které zastupují. Po vzájemném představení si členové pracovní skupiny vyměnili své postřehy a náměty týkající se spolupráce v oblasti dopravy na polsko-českém pohraničí. Dohodli se také na tématu činnosti pracovní skupiny na příštím jednání. Mezi nejdůležitějšími tématy, kterými se musí pracovní skupina zabývat, je nutnost zmapování všech dopravních projektů realizovaných na polsko-českém pohraničí. Bylo také dohodnuto, že tématem dalšího jednání pracovní skupiny bude železniční doprava. Na další jednání budou pozváni představitelé organizací, které mají na starost železniční infrastrukturu a také organizací, které provozují železniční dopravu. Pracovní skupina si zvolila svého předsedu, kterým se stala paní Agnieszka Zakęś a místopředsedu, pana Pavla Hečka.


Zdjęcia